Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi korzyko z miasta Opole. Od początku 2018 roku mam przejechane 76901.04 kilometrów w tym 703.90 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 17.96 km/h i się wcale nie chwalę.
Więcej o mnie.

button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl

button stats bikestats.pl

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy korzyko.bikestats.pl

Archiwum bloga

  • DST 53.19km
  • Czas 03:33
  • VAVG 14.98km/h
  • VMAX 33.40km/h
  • Podjazdy 212m
  • Sprzęt DIADEM
  • Aktywność Jazda na rowerze

Wzdłuż Kanału Augustowskiego z Płaskiej do Rudawki

Czwartek, 4 lipca 2019 · dodano: 28.11.2019 | Komentarze 0

Kolejna przejażdżka rowerowa po okolicy Płaskiej obrała za cel dojechanie do wschodniej granicy Polski, gdzie w miejscowości Rudawka na Kanale Augustowskim znajduje się wodne przejście graniczne z Białorusią. Ponieważ jest to przejście wodne, przeznaczone dla kajakarzy oraz małych jednostek pływających, my z naszymi rowerami mogliśmy tylko z daleka zobaczyć jak taka granica wygląda. W drogę powrotną jedziemy przez Mikaszówkę, tam przy kościele parafialnym instalacja poświęcona pamięci ofiar Obławy Augustowskiej w lipcu 1945 roku.
Trasa: Płaska - Perkuć - Jazy - Mikaszówka - Gruszki - Rudawka - Muły - Rygol - Mikaszówka - Strzelcowizna - Gorczyca - Płaska.


Z Płaskiej wyjeżdżamy szlakiem Green Veloo, który na tym odcinku posiada bardzo dobrą nawierzchnię asfaltową. Wybudowania specjalnej drogi dla rowerów w tym miejscu wydaje się nam zbyteczne, zwarzywszy, że droga ta poprowadzona jest wzdłuż jezdni na której podczas naszego przejazdu panuje znikomy ruch samochodów.


Po drodze z Płaskiej do Rudawki mijamy miejscowość Gruszki.


Miejscowość Rudawka, drogowskaz kierujący do rzecznego przejścia granicznego.


Miejscowość Muły położona nad jeziorem Szlamy.


Most na rzece Szlamicy na odcinku pomiędzy jeziorem Głębokie a jeziorem Szlamy. Za mostem stromy, piaszczysty podjazd.


Pomysłowy stojak rowerowe wykonany z jednego pnia , ustawiony przez leśnictwo Muły.


Instalacja przestrzenna poświęcona pamięci ofiar Obławy Augustowskiej, przy kościele parafialnym w miejscowości Mikaszówka. Jak dowiedziałem się z zamieszczonego tam opisu, w lipcu 1945 roku, na terenach Puszczy Augustowskiej miała miejsce operacja wojskowa skierowana przeciwko kryjących się w lasach partyzantach podziemia niepodległościowego, w której uczestniczyło około 45 tys. żołnierzy Armii Czerwonej. Szacuje się, że w wyniku przeprowadzonej obławy zamordowano bez sądu około tysiąca członków AK i AKO.

Kategoria 50-100km



Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy.
Komentować mogą tylko zalogowani. Zaloguj się · Zarejestruj się!